Dieta Beyonce – dieta Atkinsa!

Dieta Atkinsa jest bardzo popularna wśród gwiazd Hollywood, i w sumie dopiero niedawno przybyła do Europy. Według twórcy tej diety, za nadprogramowe kilogramy odpowiadają węglowodany, dlatego nasza dieta powinna się składać w szczególności z białek i tłuszczy. Dieta tego rodzaju jest bardzo uboga w witaminy i nie powinno się jej stosować przez dłuższy okres czasu, gdyż mogą wystąpić powikłania.


Dieta wyklucza ze spożycia cukry proste i złożone, dlatego powinno się jeść tylko białka i tłuszcze. Gdy jesteś na tej diecie, możesz jeść mięso, steki czy inne kiełbasy. Dlatego tą dietę stosuje nawet Beyonce. Koniec z byciem na diecie i niejedzeniem mięsa. Ograniczenie węglowodanów do minimum zmienia metabolizm Twojego organizmu. Krew ma niższe pH, co zmniejsza uczucie głodu. Według tej diety można zrzucić około 4kg miesięcznie.
Dzieli się ona na trzy etapy i składa się z tłuszczów zwierzęcych i olei roślinnych. Każdy etap trwa równe dwa tygodnie. Pierwszy etap polega na ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów do 20 g na dobę. Wtedy wykluczasz pieczywo, produkty zbożowe, owoce i warzywa które zawierają skrobię i nabiał taki jak mleko czy jogurt. Z warzyw można jeść szpinak, por, seler, kapustę, pietruszkę, sałatę, cebule, dynie, rzepę, cukinie, fasolę szparagową czy ogórki. Można pić gorzką i słabą herbatę, wyeliminować kofeinę i nikotynę.


W drugim etapie rośnie liczba węglowodanów do 30-50g na dobę. Jak można się domyślać, jadłospis jest wtedy trochę urozmaicony i można jeść owoce, które mają niski indeks glikemiczny i zawierają mało węglowodanów (np. maliny, truskawki czy jagody). Ponadto można jeść więcej warzyw.
Trzeci etap można powiedzieć, że trwa całe życie i takie nawyki żywieniowe powinno się stosować już do końca. Podstawą są tłuszcze i białka zwierzęce, lecz ilość spożywanych węglowodanów jest większa. Nie można ich łączyć z jajkami czy tłuszczami zwierzęcymi. Powinno się jeść 2 przekąski i 3 normalne posiłki. Podczas całej diety powinno się pić 2 litry wody, a mięso piec a nie smażyć. Dzięki temu potrawy mają więcej składników odżywczych.
Ta dieta jest przeznaczona dla osób, które są bardzo zdrowe i w przypadku gdy masz cukrzyce, choroby układu krwionośnego i problemy z cholesterolem, nie powinnaś stosować tej diety. W jadłospisie jest ograniczona ilość witamin, dlatego powinno się jeść suplementy diety. Warto zatem zachować zdrowy rozsądek, a etap trzeci powinien trwać co najwyżej rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *