5 złych nawyków, przez które tyjesz!

5 złych nawyków, przez które tyjesz!

0 34038
Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Tylko 5 złych nawyków, a mogą się przyczynić do dodatkowych 5kg na miesiąc lub więcej! Sprawdź, czego należy unikać!1. Zapominanie o pierwszym śniadaniu i głodowanie się przez kilka godzin w pracy:

Przez taki nawyk organizm niestety dostaje ‚znak’, że należy zacząć magazynować tkankę tłuszczową. Tak więc pamiętaj o zjedzeniu śniadanie nie później niż w ciągu 2 godzin od wstania z łóżka i koniecznie bierz do pracy lub szkoły posiłki na drugie śniadanie.

2. Zbyt mała ilość snu:

Osoby, które mniej śpią, więcej jedzą ;) Tak więc pamiętaj o odpowiedniej ilości snu ;)

3. Nieregularne posiłki:

Tak jak w pkt.1 nieregularne posiłki również sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej, dlatego najlepiej jeść o stałych porach dnia.


4. Zbyt dużo soli i zbyt mało wody
Warto zadbać o to by w ciągu dnia wypijać minimum 1,5 litra wody. Duże ilości soli powodują niestety retencję płynów w organizmie i negatywnie wpływają na ciśnienie krwi.

5. Objadanie się na noc:

W nocy metabolizm spowalnia, więc nie warto objadać się tuż przed snem. Najlepiej zjeść coś lekkiego min. 2h przed pójściem spać.

 

 

I jak? Zdarza się Wam mieć takie nawyki? Jeśli tak, to warto popracować nam nimi, by zyskać zdrową i szczupłą sylwetkę ;)

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply