Triklosan – substancja rakotwórcza w paście Colgate!

Triklosan – substancja rakotwórcza w paście Colgate!

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Triklosan jest bardzo popularną substancją chemiczną. Niestety w związku z ostatnimi badaniami, jakie były przeprowadzone na tym związku wynika, iż jest substancją rakotwórczą. Dodaje się go m.in. do środków grzybobójczych czy bakteriobójczych. Oprócz tego jest obecny w środkach dezynfekujących w szpitalach czy wchodzi w skład wielu dezodorantów czy detergentów. A co najważniejsze, zawiera się w paście do zębów Colgate, którą z pewnością nie raz myłeś zęby!


Producenci pasty zapewniają, iż ta substancja jest całkowicie bezpieczna dla człowieka, przez co całkowity skład pasty został zaakceptowany. Niestety było to w 1997 roku, przez co technika się zmieniła i można więcej powiedzieć na temat innych szkodliwych substancji chemicznych. Oprócz tego koncern uważa, że ostatnio opublikowane materiały są nie jasne. Uważają, że wina nie leży po ich stronie tylko instytucji, które zatwierdziły skład pasty.

Natomiast według najnowszych badań amerykańskich naukowców, substancja ta przyczynia się do znacznego wzrostu komórek rakowych. Badania były przeprowadzane w laboratorium na myszach. Wiele firmy już zrezygnowało z tego środka a Unia Europejska zakazała używania triklosanu w rzeczach, które mają styczność z żywnością i co dalej idzie ma styczność z naszym organizmem. Dlatego wszelkiego rodzaju środki higieny osobistej nie mogą zawierać tego związku chemicznego.

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

1 COMMENT

  1. […] Kto z nas nie marzy o pięknym, białym uśmiechu? Chyba każdy chciałby taki mieć :) Zwłaszcza taki, jaki prezentują Panie w reklamach i filmach – ach, tylko pozazdrościć ;) Ale, ale… jest na to sposób :) Przetestujcie go i dajcie znać poniżej, czy jesteście zadowoleni z efektów. Zapraszam do lektury. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Szał na olej kokosowy wciąż trwa! W dodatku codziennie mamy okazję poznać jego nowe, ciekawe właściwości. Może część z Was już wie, a część może właśnie dowie się teraz, ale olej kokosowy pomaga w wybielaniu zębów! W dodatku jest on w 100% naturalny i na szczęście nie działa tak jak triclosan (o jego rakotwróczym działaniu i szkodliwości możecie poczytać tutaj: Triklosan – substancja rakotwórcza w popularnej paście!) […]

Leave a Reply