Jak bezpiecznie korzystać z suplementów diety?

Przez ostatnich kilka lat jest powszechnie panująca moda na suplementy diety. Wszyscy je jedzą, gdyż podobno zawierają jakieś mikroelementy, które mają wspierać pracę naszego organizmu. Czy to jest prawda? Czy w ogóle są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania? Osoby sięgające po takie tabletki zazwyczaj uważają, że ich organizm ma jakieś braki i za wszelką cenę próbują go uzupełnić. Jednak należy zachować odpowiedni umiar i głowę!


Suplementy diety mają za zadanie uzupełniać nasz organizm w potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy i wszelkie witaminy. Jednak ich sprzedaż nie jest ściśle ograniczona jak leki, przez co są one dostępne niemal w każdym sklepie i nie trzeba na nie recepty. Spożywanie suplementów diety powinno być skonsultowane z odpowiednim specjalistą, gdyż mogą wywołać efekty uboczne. Można się bez nich obejść, uzupełniając swoją codzienną dietę w odpowiednie produkty, które zawierają wybrane mikroelementy. Stosowanie takich preparatów przez dłuższy czas jest raczej niewskazane.
Zazwyczaj po nie sięgamy, gdy czujemy się osłabieni, mamy stresujący tydzień czy miesiąc lub tryb naszego życia jest zbyt aktywny. Ogólnie kiedy jesteśmy po prostu zmęczeni. Suplement diety nie musi dostarczać organizm, może on powodować spalanie tkanki tłuszczowej czy wspomagać porost włosów, paznokci czy odpowiadać za wygląd skóry. Nawet są takie tabletki, które pomagają w zaburzeniach potencji. Dlatego wszystko powinno być odpowiednio przemyślane.

Najbezpieczniej kupować je bezpośrednio u farmaceuty, gdyż wtedy możemy z nim porozmawiać na temat danego leku. Oprócz tego nigdy nie mamy pewności, że źródło ich pochodzenia jest wiarygodne. W sieci takie tabletki zazwyczaj pochodzą z Chin czy po prostu z Azji. Takich z pewnością nie powinno się brać, gdyż normy określające ich produkcję są odpowiednio zaniżone. Dlatego kupując suplement w internecie, koniecznie sprawdź czy jego sprzedaż jest legalna w Europie. Najlepsze wspomagacze są takie, które z pewnością zawierają naturalne składniki lub powstały bezpośrednio na ich bazie. Takie wywołują rzadko efekty uboczne a nawet szybciej działają.
Zamiast jeść suplementy diety lepiej po prostu wzbogacić codzienną dietę w odpowiednią dawkę witamin i mikroelementów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *