Drinki na Sylwestra – 5 najlepszych przepisów

Początek grudnia, czyli trzeba zacząć myśleć o sylwestrze. Mówią, że jaki sylwester taki cały rok, więc warto poświęcić temu wydarzeniu trochę więcej uwagi. Dla wielu osób jest to dzień wyjątkowy i w taki sposób starają się go spędzić. Rzeczą oczywistą jest, że pije się dużo alkoholu. Jeżeli nie lubisz zbytnio czystej wódki, w tym artykule znajdziesz kilka przepisów na proste sylwestrowe drinki, którymi zachwycisz swoich znajomych i przede wszystkim siebie.


Mojito pochodzi z Kuby i bazuje on na białym rumie. Smak jest słodko-kwaśny i bardzo orzeźwiający. By go przygotować trzeba mieć limonkę, mięte, 40 ml białego rumu, wodę gazowaną, 2 łyżeczki brązowego cukru oraz brązowy lód. Całość mieszamy w dzbanku i gotowe, gdy chcemy uzyskać większą ilość wtedy stosujemy większe proporcje.
Trzymając się dobrych i orzeźwiających drinków, kolejnym takim jest Margarita. Bazuje on szczególnie na tequili (40ml), soku z cytryny lub limetki (20ml) oraz likierze typu triple sec (20ml). Pamiętaj, by wkoło kieliszka umieścić sól, która jest charakterystyczna dla tego drinka.


Kolejny przepis jest na Pina Colade, pochodzi z Karaibów i podobno pierwszy raz została sporządzona przez Ramona Marrero w XX wieku. Do jego przyrządzenia wykorzystujemy 30 ml białego rumu, 90 ml soku anansowego, kruszony lód oraz 30 ml słodkiej śmietanki kokosowej. Czyż nie brzmi fantastycznie? Można go podawać zarówno w kieliszkach lub w wydrążonym ananasie.
Typowo kobiecym drinkiem jest Cosmopolitan, który został rozsławiony przez serial „Seks w wielkim mieście”, gdzie główne postacie niemal zawsze raczyły pić ten drink. Do jego przyrządzenia wykorzystuje się 60 ml wódki cytrynowej, kruszony lód, 30 ml likieru żurawinowego, 30 ml likieru pomarańczowego oraz plasterek cytryny. Całość mieszamy, a cytryna jest jedynie do dekoracji.
Następnym drinkiem jest Californication, może on się kojarzyć z amerykańskim serialem „Californication” lub z piosenką Red Hot Chili Peppers również o tym samym tytule. Nazwę można przetłumaczyć jako kalifornizacja, czyli łączy on w sobie różne alkohole. Zatem potrzeba 20 ml czystej wódki, 20 ml rumu, 20 ml ginu, 20 ml tequili, 15 ml soku z cytryny, 70 ml soku pomarańczowego, kostki lodu i 15 ml likieru pomarańczowego. Jest to raczej mocny drink, więc należy uważać.

Jeden komentarz do “Drinki na Sylwestra – 5 najlepszych przepisów”

  1. Uwielbiam Mojito i do tej pory tylko to pilam na imprezach. Dopoki…. nie poszlam na urodziny znajomej, ktora zamowila drinki w parze od vaporti. Swietna zabawa, kaca 0 – uwielbiam takie alkohole! :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *