6 genialnych domowych sposobów na pozbycie się zmarszczek

6 genialnych domowych sposobów na pozbycie się zmarszczek

0 29432

Gdy lata lecą, zmienia się również nasz organizm. Często jest on mniej wytrzymały na wszelkiego rodzaju wysiłek, pojawiają się różne dolegliwości oraz starzeje się nasza skóra. Jednym z objawów starzenia się skóry są pojawiające się zmarszczki. Dzieje się tak dlatego, że ilość kolagenu i elastyny odpowiadających za zdrowy wygląd naszej skóry znacznie się zmniejsza. Nie ma powodów do obaw, gdyż można temu zaradzić w łatwy sposób i przynajmniej opóźnić starzenie się skóry.

Oliwa z oliwek znakomicie się sprawdza w zwalczaniu zmarszczek a przy tym jest tania. Jedyne co trzeba zrobić, to wsmarować kilka odrobinę oliwy w skórę, tak by została ona wchłonięta. Poprawia ona koloryt i elastyczność skory ze względu na bogatą ilość witamin i kwasów tłuszczowych.

Często słyszy się, że jajka pomagają w poprawianiu wyglądu skóry. Oczywiście ten mit jest prawdziwy, gdyż białka jaj są bogate w minerały takie jak magnes, potas i inne, które odpowiadają za prawidłowe nawilżenie skory. Dlatego warto nakładać maseczkę z białek kurzych jaj, która zwalczy zmarszczki.

Wszędzie dostępnym lekarstwem na zmarszczki są banany, ze względu na zawartość witaminy C, E oraz tych z grupy B. Dzięki obecności jeszcze innych składników, po nałożeniu pasty bananowej na twarz, ilość kolagenu w skórze ulega wzrostowi, przez co skóra jest bardziej elastyczna i odporna na zmarszczki. Po nałożeniu pasty bananowej, zmywamy ją po upływie 15 minut.

Składnikiem wielu kremów do pielęgnacji przede wszystkim skóry jest aloes. Dlatego, że ma on właściwości przeciwzapalne i przynosi ulgę podrażnionej skórze (gdy jest ona podrażniona, prawdopodobieństwo pojawiania się zmarszczek jest znacznie większe).

Ostatnimi czasy jest moda na olej kokosowy, gdyż ma on zaskakujące właściwości i jest niemal dobry na wszystko. Substancje w nim zawarte działają na skórę nawilżająco i zmiękczająco, przez co redukuje ilość powstających zmarszczek. Antyoksydanty w nim zawarte obniżają ilość wolnych rodników w naszej skórze, które są główną przyczyną powstawania zmarszczek. Dlatego warto wmasować olejek kokosowy w twarz bezpośrednio przed pójściem spać.

Maseczka, w której skład wchodzi ogórek i jogurt działa rozjaśniająco i super nawilżająco na skórę twarzy. Zawartość minerałów w tych dwóch produktach, zwiększa ilość kolagenu w skórze i czyni ją elastyczniejszą. Bardziej elastyczna skóra równa się mniej zmarszczek. Do przygotowania maseczki wystarczy zmiksować pół ogórka z liśćmi mięty a następnie wszystko wymieszać z jogurtem.

NO COMMENTS

Leave a Reply