Stwórz genialny szalik w 30 minut!

Zima coraz bliżej, a na zewnątrz temperatury schodzą już poniżej zera. Warto w takim razie zaopatrzyć się w ciepły szalik. Poniżej znajdziesz genialny sposób jak zrobić ciepły i piękny szalik w 30 minut!


Co będziesz potrzebować do wykonania szalika komina:

  • włóczki w ulubionym kolorze (najlepiej grube motki: 4 motki włóczki – 100g/40metrów lub 2 motki włóczki – 150g/100metrów)
  • 30 minut wolnego czasu ;)

 

Jak wykonanać szalik komin w 30 minut?

  • odmierz 3 metry włóczki, zrób w tym miejscu pętlę i nawiń ją na prawy nadgarstek. Następnie nabierz 12 oczek na prawy nadgarstek. Należy pamiętać, żeby wokół kciuka była nawinięta włóczka z motka.
  • Potem następuje kolej na drugi rząd oczek. W tym celu trzyma włóczkę w prawej dłoni i spuść z nadgarstka jedno ‚oczko’. Tak powstałą pętlę przełóż na lewy nadgarstek. Zrób tak samo z pozostałymi, jedenastoma oczkami. Kolejne rządki wykonujemy na tej samej zasadzie.
  • By zakończyć szal przerób dwa oczka (tak jakbyś robiła to na tradycyjnych drutach). Spuść z dłoni pierwsze nad drugim. Przerób kolejne oczko i następnie znów spuść je z dłoni nad poprzednim. Tak samo postępuj z kolejnymi oczkami.
  • Gdy już zakończysz szalik, przewlecz włóczkę przez ostatnią pętlę, zaciśnij ją i zrób węzeł. Pozostaw ok. 70cm włóczki na końcu. Teoretycznie na tym etapie można zakończyć pracę nad szalikiem, jeśli jednak chcesz, by powstał z niego tzw. ‚komin’ to należy ułożyć go prawą stroną do góry i połącz jego końce przeplatając wzdłuż dwóch krótszych końcówek szalika (dobrze jest to pokazane na filmiku). Na koniec zawiąż na włóczce węzeł. Końcówki schowaj w szalu, wplatając je między oczka. Ponownie zrób supełek i obetnij niepotrzebne końcówki.

 


 

źródło: Handimania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *