Rzeczy, które sprawią prasowanie łatwiejszym i przyjemniejszym

Rzeczy, które sprawią prasowanie łatwiejszym i przyjemniejszym

0 7174
Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook
Prasowanie nie musi być czynnością trudną i nieprzyjemną. Zaopatrując się w kilka gadżetów, można znacznie przyśpieszyć prasowanie ubrań i z pewnością będzie to znacznie łatwiejsze. Warto przetestować poniższe porady i wybrać najlepszą dla siebie.

Aby dobrze prasować, trzeba mieć do tego dobre żelazko. Nie może być to jakiś stary gruchot. Musi się szybko nagrzewać, posiadać funkcję parowania, regulację temperatury a przede wszystkim stopa żelazka musi być odporna na zarysowania. Powinno być odpowiednio ciężkie, by doskonale przylegało do ubrań.

Poprawiając komfort prasowania nie można zapomnieć o dobrej desce. Powinna być zaopatrzona w półeczkę na żelazko oraz wieszak na kabel. Dzięki temu oszczędzimy kłopotów z ciągłym przekładaniem kabla. Gdy mamy zamiar prasować koszulę, możemy kupić deskę ze specjalnymi skrzydełkami, na które naciągamy koszulę bądź jej rękawy.

Jeżeli chcemy, by żelazko nie niszczyło naszych ulubionych ubrań, warto zaopatrzyć się w nakładkę na żelazko. Pozwoli to ochronić nasze tkaniny przed wszelkiego rodzaju smugami i przypaleniami. Kolejnym gadżetem poprawiającym komfort prasowania jest podkładka pod płytę żelazka wykonana z silikonu. Możemy położyć na nią żelazko płasko, bez obaw że się coś spali.

Warto zaopatrzyć się w specjalny siatkowy materiał wykorzystywany do prasowania. Jest on znacznie lepszy niż zwykła tkanina, ponieważ jest odporny na wysokie temperatury a przede wszystkim przezroczysty.

By mieć mniej rzeczy do prasowania, warto jest unikać suszenia rzeczy w suszarce bębnowej lub odwirowywania ich na wysokich obrotach. Lepiej by wyschły one samodzielnie. Będzie wtedy mniej zgnieceń trudnych do rozprasowania.

Przy przypinaniu ubrań, używaj jak najmniejszą ilość klamerek. Nie trzeba wspominać, że gdy suszymy je w łazience są one całkowicie zbędne. Dodatkowo przy wieszaniu prania, warto zwrócić uwagę czy szwy układają się wzdłuż sznurka. Będzie wtedy mniej zagnieceń. Natomiast wieszając koszule, najlepiej by wyschły od razu na wieszaku.

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

NO COMMENTS

Leave a Reply