8 niebezpiecznych diet dla naszego zdrowia

8 niebezpiecznych diet dla naszego zdrowia

0 5408
Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook
Atkins, South Beach, Zone – są to niektóre diety, które są znane przez większość z nas. Część je wychwala, twierdząc, że zrzucili dzięki niej zbędne kilogramy, natomiast inni jej nienawidzą, bo przede wszystkim kosztowały ich dużo zdrowia i okazały się nieskuteczne. Dobra dieta, to dieta zrównoważona! Powinna dostarczać naszemu ciału wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Nie zawsze szybkie schudnięcie jest dla nas zdrowe.

Ostatnio modna wśród nastolatek jest dieta tasiemcowa. W sieci można zakupić tabletkę zawierająca jaja tasiemca. Zasada jest bardzo prosta, zjadasz taką tabletkę a rosnący wewnątrz Ciebie tasiemiec stopniowo ogranicza Twój apetyt, czego efektem jest spadek wagi. Po zakończonej diecie połykasz tabletkę, która zabija tasiemca. Jest to niebezpieczna choroba, ponieważ jak dobrze wiadomo, pasożyty żyją naszym kosztem. Nie wspomnę już o tym, że sprzedaż tabletek z tasiemcem jest całkowicie zakazana.

Dosyć popularna jest również dieta zupna, chodzi w szczególności o rosół lub kapuśniak. Dieta polega na zjedzeniu zwykłego śniadania, natomiast przez resztę dnia zapychamy się zupą. Jest to bardzo proste i bardzo niezdrowe dla naszego organizmu. Nie jest ona bogata w składniki potrzebne naszemu organizmowi. Polega ona na zwykłej redukcji spożytych pokarmów. Najczęściej po diecie mamy do czynienia z efektem jo-jo.

Dieta grejpfrutowa – według diety jemy co chcemy i chudniemy. Skupiamy się przede wszystkim na białku i tłuszczach, a ograniczamy węglowodany. Oprócz tego obowiązkowo wypijamy 2 litry soku grejpfrutowego. Połączenie soku z białkiem ma przyśpieszyć spalanie tłuszczu. Żadne badania naukowe nie potwierdzają tej diety, a co więcej taka ilość soku może szkodzić osobom chorym na nadciśnienie, serce, padaczkę, HIV lub impotencję.

Dieta celebrytek czyli spożywamy codziennie 14 słoiczków deserków dla dzieci i dodatkowo oprócz tego możemy zjeść normalny obiad jak mamy ochotę. Mają one niską kaloryczną, lecz jest jeden minus – brak w nich wartości odżywczej, jakiej potrzebuje organizm dorosłego człowieka.

Dieta hCG polegająca na wstrzykiwaniu, połykaniu lub wcieraniu w ciało preparatów zawierających hormon hCG, który jest otrzymywany z ludzkiego łożyska. Podobno rozbija on komórki tłuszczowe i pozwala go spalić praktycznie z każdej części ciała. Niestety nie ma naukowych dowodów na skuteczność tej diety. Oprócz wstrzykiwania hormonu, dzienny limit kalorii to 800.

Dieta Prolinn – nie spożywa się żadnych pokarmów oprócz koktajlu o nazwie Prolinn. Ma on wartość energetyczną i jest wytworzony z odpadów z ubojów (rogów, kopyt i ścięgien). Dieta wiąże się ze zwiększonym ryzkiem chorób serca oraz innymi problemami zdrowotnymi.

Dieta Kimkins – jest to bardzo niskokaloryczna dieta, dzienna dawka kalorii wynosi 800. Przy tak niskiej wartości energetycznej nic dziwnego, że ktoś chudnie, ale dodatkowo powinno spozywać się środki przeczyszczające.

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

NO COMMENTS

Leave a Reply