Jak zwiększyć naszą koncentrację i polepszyć pamięć?

Jak zwiększyć naszą koncentrację i polepszyć pamięć?

0 2280
Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook
Umiejętności te są niezbędne w dzisiejszych czasach. Wielu ludzi wybiera się na studia, gdzie chodzi o zapamiętanie wielu informacji i możliwość ich wykorzystania. Pomaga to w efektywnym i szybkim uczeniu. Niektórzy przyswajają informacje bardzo szybko, niektórzy natomiast wolniej. Jest to zależne nie tylko od indywidualnych predyspozycji, ale także od czynników zewnętrznych. W tym artykule przedstawię kilka sposobów, by polepszyć pamięć i przyśpieszyć proces uczenia się.

Kiedy planujemy dłuższą naukę, musimy jeść regularnie małe posiłki i unikajmy tych obfitych. W przeciwnym wypadku stężenie insuliny w naszym organizmie znacznie wzrośnie, przez co będziemy bardziej senni. Ponadto nasze ciało będzie poświęcać więcej energii na trawienie, a co za tym idzie wydajność naszej nauki będzie mniejsza.

Warto zwrócić uwagę na to co spożywamy w trakcie nauki. Najlepiej by były to produkty zawierające witaminy z grupy B (np. orzechy włoskie). Ważne jest, by podczas nauki nie zabrakło nam magnezu. Pokarmy zawierające ten pierwiastek to przede wszystkim gorzka czekolada, pieczywo razowe lub banany. Nie wolno zapominać o wodzie. Należy jej pić również wystarczająco dużo.

Każdy z nas ma swoją porę do nauki. Niektórzy wolą uczyć się po nocach, natomiast inni wolą w dzień. Mózg w różnych porach pracuje wydajnie, więc warto spróbować uczyć się rano, wieczorem, po południu i wybrać najbardziej odpowiednia porę dla nas.

Podczas nauki nic nas nie może rozpraszać, dlatego trzeba należycie posprzątać biurko. Wszelkiego rodzaju czasopisma, gazety, rachunki przesunąć na bok. Gdy korzystamy z komputera do nauki, nie zaleca się korzystania z mediów społecznościowych, gdyż działa to rozpraszająco. Porządek sprzyja wydajnej nauce.

Im częściej robimy przerwy, tym uczymy się szybciej. Warto podczas takiej przerwy otworzyć okno i przewietrzyć pokój. Do funkcjonowania mózgu niezbędny jest tlen! Jeśli jesteś zmęczony zaleca się zrobienie dłuższej przerwy. Warto jest się uczyć w tym samym miejscu i o stałej porze, bowiem nasz mózg przyzwyczaja się wtedy do regularnego uczenia. Gdy uczymy się przy biurku, dajemy mu sygnał do intensywnego wysiłku podczas nauki.

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

NO COMMENTS

Leave a Reply