Czy kawa ma wpływ na odchudzanie i rozmiar kobiecych piersi?

Kawa jest napojem przygotowywanym z ziaren kawowca. Została sprowadzona do Europy z Etiopii. Czy kawa ma jakiś związek z odchudzaniem, ochotą na seks lub wielkością kobiecych piersi?

Biorąc pod uwagę choroby sercowo-naczyniowe, kawa nie jest ani dobra ani zła. Reakcja organizmu na kawę zależy wyłącznie od osoby. Wniosek jest prosty, kto lubi kawę i dobrze się po niej czuje, nie zauważy niechcianych efektów, natomiast kto po kawie źle się czuje powinien przestać ją pić.

Według naukowców z Kambodży, spożywanie kawy negatywnie odbija się na potencji u mężczyzn. To dlatego, że kawa zawiera roślinne hormony podobne do żeńskiego jakim jest estrogen. Picie 3-4 filiżanek kawy powoduje powolne obniżanie potencji. Nadmiar tego rodzaju hormonów przyczynia się do wzrostu piersi oraz brzucha. Natomiast według Brazylijczyków, jedna filiżanka kawy pobudza mężczyznę i staje się on gotowy do uwodzenia.

Kofeina ma wpływ na spalanie tłuszczu (spalamy około 13% więcej kalorii), jeżeli spełnimy kilka warunków. Po pierwsze musimy się ruszać po wypitej kawie, jeżeli będziemy pić nawet kilkadziesiąt filiżanek, a nasze ciało będzie w spoczynku nic nam to nie da. Nie wolno pić kawy podczas posiłków, ponieważ zamiast przyśpieszać spalanie tłuszczu, powoduje ona spowolnienie trawienia kwasów tłuszczowych.

Irlandzcy naukowcy uważają, że kobieta w ciąży może spożywać kawę, lecz musi ją ograniczyć do około 100 mg kofeiny na dobę. Przekroczenie tej dawki, we wczesnym etapie ciąży może skutkować poronieniem (wzrost prawdopodobieństwa o około 15%).

Picie kawy ma również wpływ na rozmiar biustu u kobiet. Czym więcej kawy kobieta spożywa, tym mniejsze ma szanse na obfity biust. Działania redukujące rozpoczynają się już po wypijaniu regularnie trzech filiżanek dziennie.

Kofeina osłabia proces zasypiania tylko w przypadku, gdy ktoś nie ma zbyt niskiego ciśnienia. Gdy jest ono za niskie, działa ona uspokajająco i takie osoby są podatne na sen. Jeśli ktoś cierpi na bezsenność nie powinien spożywać napojów zawierających kofeinę lub teinę na około sześć godzin przed pójściem spać. Nie wolno przesadzać z kawą, ponieważ zbyt duża dawka kofeiny działa na nasz organizm przygnębiająco.

Leków nie powinno popijać kawą oraz napojami zawierającymi kofeinę. Kawa poprawia działanie niektórych leków lub działa hamująco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *