5 niezawodnych sztuczek, jak podkręcić metabolizm

5 niezawodnych sztuczek, jak podkręcić metabolizm

0 53616
Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook
Należy pamiętać o śniadaniu, nawet gdy nie jesteśmy głodni. Spożywając śniadanie sprawiamy, że w dalszej części dnia będziemy jeść mniej. Spożycie śniadania, nie później niż godzina od wstania z łóżka znacząco przyśpiesza metabolizm. Śniadanie powinno być pożywne i solidne, dlatego nie warto jeść produkty zawierające węglowodany proste. Najlepiej spożyć produkty, które zawierają cukry złożone oraz dużo błonnika, np. muesli z naturalnym jogurtem z dodatkiem otrębów pszennych (należy pamiętać, by nie korzystać z gotowych mieszanek Muesli, ponieważ bogate są one w cukry).

Ważne jest aby regularnie ćwiczyć. Im więcej tkanki mięśniowej, tym mniej zbędnej tkanki tłuszczowej, ponadto mięsnie powodują spalanie kalorii. Aktywność fizyczna powinna być regularna, najlepiej ćwiczyć co drugi dzień, nie dłużej niż 45 minut. Podczas pierwszych dwudziestu minut treningu, spalane kalorie pochodzą z glukozy, natomiast potem dopiero spalana jest tkanka tłuszczowa. Oprócz biegania, pływania czy też jazdy na rowerze, wskazane są ćwiczenia na siłowni, ponieważ przyrost tkanki mięśniowej zwiększa ilość spalanych kalorii. Pół godziny po każdym treningu należy spożyć posiłek w postaci węglowodanów.

Dosyć duże znaczenie ma spożywanie pokarmów zawierających białko. Organizm spala więcej kalorii trawiąc białka. Nie oznacza to, że można je spożywać bez ograniczeń. Należy zadbać, by znajdowało się w każdym posiłku, lecz nie można przesadzać, bowiem nadmiar białka nadwyręża pracę nerek i wątroby. Wybierając owoce, najlepiej spożywać grejpfruty, ponieważ przyczyniają się one znacznie do spalania tłuszczów.

Jeżeli chcemy znacznie przyśpieszyć nasz metabolizm, musimy pić co najmniej dwa litry wody dziennie, a jeśli ćwiczymy to nawet więcej. Nawet lekkie odwodnienie powoduje zmiany w przemianie materii. Powinno się pić wodę, nie gdy się odczuwa pragnienie tylko już wcześniej. Odczuwanie pragnienia wskazuje na lekkie odwodnienie organizmu. Najlepsza do picia jest woda mineralna niegazowana. Warto wypić szklankę wody przed posiłkiem, ponieważ zmniejsza to łaknienie.

Gdy spożywamy regularnie posiłki przyśpieszamy nasz metabolizm. Jedząc chłodne przekąski, typu jogurt, koktajl nasz organizm spala więcej kalorii, ponieważ musi ogrzać pokarm (nie oznacza to, że możemy bezkarnie spożywać lody – są one bogate w cukry proste, które z łatwością są zamieniane na tkankę tłuszczową). Sprawa higieny również nie jest bez znaczenia. Preferowane są chłodne prysznice oraz odpowiednia temperaturę w pomieszczeniach.

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

NO COMMENTS

Leave a Reply