Już zawsze będziesz podawać arbuza w ten sposób

Już zawsze będziesz podawać arbuza w ten sposób

0 24115
Uwielbiacie arbuzy? Spożywacie je często? Jeśli tak, to mamy dla Was poniżej fajny sposób na podawanie arbuza. Ładnie prezentujące się kawałeczki arbuza zapewne już na zawsze zagoszczą u Was w domu i nie będziecie go serwować w żaden inny sposób ;)

Zanim jednak przejdziemy do sposobu podawania arbuza, może przeczytacie krótki opis, dlaczego warto jeść arbuzy. Mianowicie arbuz, mimo iż nie ma wielu wartości odżywczych, jest chętnie spożywany przez spore grono osób. Dlaczego? Chociażby dlatego, że składa się w ok. 92% z wody – a więc chętnie sięgają po niego osoby na diecie.

Poza tym arbuzy ceni się za inne właściwości, np. za dużą zawartość przeciwutleniaczy, które opóźniają proces starzenia i hamują rozwój komórek nowotworowych. Na uwagę również zasługuje zawarta w arbuzach cytrulina, czyli aminokwas, który wspomaga pracę serca oraz przyśpiesza proces regeneracji mięśni u sportowców. Arbuz działa również moczopędnie, dlatego tuż obok żurawiny chętnie stosowany jest przy infekcjach układu moczowego.


Arbuz w 100 gramach zawiera ok. 30 kcal.

Wracając jednak do sposobu podawania arbuza, poniżej w punktach macie przedstawione kolejne etapy:

1. Przekrój arbuza na pół. Następnie ponacinaj arbuza w paski, tak jak na załączonym zdjęciu.

20150617_214127

2. Kolejno zrób poprzeczne nacięcia, tak by powstała Ci ‚kratka’ z arbuza.

20150617_214221

20150617_214349

3. Gotowe! Czy takie kawałeczki nie prezentują się o wiele lepiej niż nieestetycznie pokrojone paski lub trójkąty?  W dodatku są poręczniejsze i łatwiej się je ;-)

NO COMMENTS

Leave a Reply