Zastosowania kwasku cytrynowego, których nie znałeś

Kwasek cytrynowy to uniwersalny środek czyszczący. Doskonale nadaje się do prania, pochłaniania nieprzyjemnych zapachów, usuwania kamienia ze sprzętów AGD i armatury. Poniżej znajdziecie kilka przykładów na wykorzystanie kwasku cytrynowego.

 

KILKA ZASTOSOWAŃ KWASKU CYTRYNOWEGO:

  1. Odkamieniacz do czajnika: 2 łyżki kwasku cytrynowego wsypać do czajnika, dodać 2 szklanki wody, wymieszać i doprowadzić do wrzenia. Pozostawić kwasek w czajniku na ok. 15 minut. Następnie wylać całość, a czajnik dokładnie wypłukać.
  2. Usuwanie osadu na kubkach: kubki z osadem z herbaty lub kawy należy przetrzeć gąbką nasączona roztworem 2 łyżeczek kwasku cytrynowego rozpuszczonego w 100ml ciepłej wody.
  3. Płyn do płukania tkanin: 2,5 łyżki kwasku cytrynowego rozpuścić w 100ml letniej wody, dodać 10 kropel olejku eterycznego (np. cytrynowego) i płyn do płukania tkanin gotowy! Jego dodatkowym plusem jest to, że chroni bęben pralki przed kamieniem.
  4. Czyszczenie srebra, sztućców, biżuterii, kranów: 1 łyżeczkę kwasku cytrynowego wymieszać ze 150ml gorącej wody. Srebro, sztućce, biżuterię zamocz w roztworze. Po kilku minutach opłucz i wypoleruj miękką ściereczką. W przypadku kranów polej roztworem kran, przeszoruj gąbeczką, a następnie wypoleruj ściereczką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *