Dieta bananowa

Dieta bananowa

0 11807
Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook
Jedni wolą diety warzywne, inni diety owocowe, jednak te drugie mają zdecydowanie większą liczbę zwolenników ze względu na słodycz wielu owoców. Jedną z popularnych diet owocowych jest dieta bananowa, stosowana m.in. przez Adama Małysza. Jak się łatwo domyślić, głównym składnikiem tej diety jest banan. Dietę tą można rozplanowania na 3, 7 lub 30 dni.

Banany są świetnym źródłem potasu – 100g miąższu dostarcza aż 370 mg tego pierwiastka naszemu organizmowi. Wystarczy zjeść tylko dwa banany aby zapewnić sobie dostateczną ilość potasu na cały dzień.

Teoretycznie w diecie bananowej powinniśmy stracić od 3 do 7kg w trakcie 30dni. Ilość utraconych kilogramów może się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji.

 

Dieta bananowa 3 dniowa

Jest to jedna z bardziej rygorystycznych diet. Polega na dziennym spożyciu nie więcej niż 3 bananów, wypiciu 3 szklanek mleka oraz 3 litrów wody niegazowanej, mineralnej. W trakcie 3 dni powinniśmy stracić do 3 kilogramów.


Dieta bananowa 7 dniowa

Przez okres trwania diety należy spożywać 3 razy dziennie prostą potrawę z banana, która składa się z 1/2 banana, szklanki jogurtu naturalnego lub maślanki i łyżeczki miodu. Pomiędzy kolejnymi posiłkami można spożyć jedno jabłko. Należy wypijać minimum 1,5 litra wody dziennie.

Dieta bananowa 30 dniowa

Wersja 30 dniowa przypadnie do gustu osobom, które nie wyobrażają sobie zrezygnować z normalnego jedzenia. Codziennie rano należy zjeść śniadanie składające się z dużego banana i szklanki wody mineralnej. Dalej możemy jeść na co tylko mamy ochotę. Należy jednak ograniczyć słodycze, alkohol i nabiał. Raz dziennie można zjeść kostkę czekolady, najlepiej gorzkiej.

)

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply