Trzy metry nad niebem (2010)

Trzy metry nad niebem (2010)

0 3545
Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook
Film głównie skierowany jest do nastoletniej publiczności, ale zadowoli on także niejedną, starszą romantyczkę ;-) Został nakręcony na podstawie powieści Federico Moccia

Ogólne info:
gatunek: Melodramat, Dla młodzieży
premiera: 3 grudnia 2010
produkcja: Hiszpania
reżyseria: Fernando González Molina
scenariusz: Ramón Salazar
Główni aktorzy:
María Valverde – Babi
Mario Casas – Hache
„-Jestem w niebie. 
-Ja wyżej!
-Tak?
-3 metry nad niebem.”

Film opowiada historię dwóch młodych ludzi z zupełnie innych światów. Babi (María Valverde) jest spokojną studentką z dobrego domu, wychowaną w niewinności i delikatności.  Hache (Mario Casas) jest gwałtowny i porywczy, chłopak, któremu w życiu coś nie wyszło. Jednak między nimi narodzi się niekonwencjonalna miłość opatrzona walką większą niż się spodziewali. Hache nie stroni od ryzyka i niebezpieczeństwa, które związane są z nielegalnymi wyścigami motocykli, w których uczestniczy.

trzy-metry-nad-niebem[1]

Miłość zakazana, można by powiedzieć, że nawet zahacza o mezalians. Brzmi całkiem znajomo, ponieważ na tym opiera się większość romansideł dla nastolatków, a poza tym film ten został okrzyknięty nazwą „Romeo i Julia obecnych czasów”.  Zaczynając oglądać „Trzy metry nad niebem” odnosi się wrażenie, że będzie to kolejny film o przesłodzonej miłości dla młodych dziewczynek. Jednak okazuje się całkiem inaczej…!

Z początku Babi była obojętna wobec H., lecz ten robił wszystko, by ją w sobie rozkochać i… udaje się mu to! Nastolatka przeżywa z nim swój pierwszy raz i ma nadzieję, że będzie on również tym ostatnim. Ich związek jednak nie jest usłany różami i na ich drodze stoi wiele przeciwności losu, poczynając od zazdrosnej dziewczyny o imieniu Mara, kończąc na matce Babi, która wymarzyła sobie innego partnera dla córki. Czy tych dwoje młodych ludzi przezwycięży trudności i będą razem? Film jest wzruszający (jak dla mnie) i idealny dla każdej kobiety ;-) Poza tym główny aktor ( Mario Casas) ma bardzo ładnie wyrzeźbione ciałko, więc jest na co popatrzeć ;-)  Gorąco polecam! (uwaga – jest wersja włoska i hiszpańska tego filmu – osobiście wolę wersję hiszpańską).
ggggg[1]
Jeśli oglądaliście ten film, zostawcie komentarz.
Jesteśmy ciekawi Waszej opinii :)

.

Podaj dalejShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply